“Wysokie standardy obsługi inwestora w samorządach województwa podkarpackiego”
Projekt pn. „Wysokie standardy obsługi inwestora w samorządach województwa podkarpackiego” realizowany jest w ramach działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Województwo Podkarpackie, a partnerem Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. Instytucją zarządzającą jest Ministerstwo Rozwoju, a pośredniczącą Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Cel projektu
Celem projektu jest określenie i wdrożenie standardów obsługi inwestora w urzędach gmin województwa podkarpackiego zainteresowanych podniesieniem jakości swojej oferty inwestycyjnej. Grupą docelową są pracownicy JST oraz kadra zarządzająca, mający bezpośredni kontakt z inwestorami zewnętrznymi, zainteresowanymi rozpoczęciem działalności gospodarczej na terenie danej gminy/miasta/powiatu.
Grupa docelowa
Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się tylko te samorządy, które mają ofertę inwestycyjną typu greenfield (nieruchomość niezabudowana) i/lub brownfield (nieruchomość zabudowana).
Każdy samorząd może zgłosić do udziału w projekcie jedną osobę z kadry kierowniczej oraz maksymalnie dwóch pracowników urzędu odpowiedzialnych w tym samorządzie za działania z zakresu obsługi inwestora.
Metodyka projektu
Uczestnicy tego projektu zostaną objęci kompleksowym programem szkoleniowo – doradczym właśnie w zakresie obsługi inwestora. W biorących w nim udział samorządach wdrożone lub zmodernizowane zostaną procedury współpracy z inwestorem i rozwiązania podnoszące atrakcyjność inwestycyjną samorządów. W szczególności zaktualizowane, przygotowane i upowszechnione zostaną informacje o ofercie inwestycyjnej danego samorządu.
Formy wsparcia obejmą: szkolenia, doradztwo indywidualne oraz wdrożenie w gminach zakładanych rozwiązań.
Okres realizacji projektu – od 1.01.2020 do 30.09.2022 r.
Budżet projektu:
1.Koszty ogólne – 1 792 372,10 zł, (z czego wnioskowane dofinasowanie stanowi kwotę 1 613 134,89 zł, a wkład własny 179 237,21 zł) w tym:
2. Koszty bezpośrednie realizacji zadań:
Środki pochodzą z EFS oraz budżetu państwa.